Версия: УКР РУС
Есть аккаунт?

Забыли пароль?

Войти с помощью соц сетей:

"Цікаве Закарпаття" - Деякі факти і цифри Закарпаття.

Опубликовано: 23 Апреля 2012, 01:59:18, Просмотров: 14777, Рубрика: Общество, автор статьи: Ужгород Инфо

Шановні читачі, новини сайту доступні також на Українській мові, для перегляду української версії натисніть:

Цікаві факти і цифри Закарпаття

Скоро почнеться сезон відпочинку для українців та іноземців. Багато туристів посетить наш край, тим паче, що "на носу" Євро-2012. Ми вирішили пошукати деякі цікаві факти про нашу область.  З цього часу ми розпочинаємо серію цікавинок про наш край. Ми сподіваємося, що інформація такого роду стане в нагоді туристам, гостям нашого краю та жителям нашого краю. Розпочнемо наш цикл з огляду однієї  замітки, яку ми знайшли на сайті zakarpattyachko.com.ua. Бажаємо приємного перегляду.

Закарпатська область єдина в Україні, яка має кордони та контрольно-пропускні пункти одразу з чотирма країнами Європи. Всі вони входять до лав європейського Союзу. Це Польща, Словаччина, Угорщина та Румунія.

Закарпатська область найменша по кількості населення серед всіх інших областей нашої держави.

Проте незважаючи на цей факт, Закарпаття за територією більше ніж 40 країн світу. Серед них такі відомі держави, як: Андора, Ватикан, Ліхтенштейн, Люксембург, Мальта, Монако, Сан-Маріно, Бахрейн, Бруней, Катар, Кіпр, Ліван, Сингапур, Гамбія, Ямайка, Багами.

На території Закарпаття проживають представники близько 70 національностей.

Географічний центр Європи знаходиться саме у Закарпатті. Поблизу селища Ділове Закарпатської області. Про це тут свідчить яскраво виражений кам’яний стовпчик з інформаційним надписом про це.

Тячівський район нашої області є найбільшим районом України за населенням. Його населення складає близько 165 тисяч осіб.

Найдовшим селом Закарпаття є Нижній Студений, що на Міжгірщині. Його довжина складає близько 18 км.

Крайні точки Закарпатської області.

Захід: 22°9' східної довготи; 48°27' північної широти. с. Соломоново (1,5 км від с. Соломоново, Ужгородського району).

Схід: 24°37' східної довготи; 48°4' північної широти. г. Чорна Гора, хребет Чорногора (12 км від с. Луги, Рахівського району)

Північ: 22°35'східної довготи; 495'північної широти. с. Стужиця, Великоберезнянського району, хребет Східні Бескиди (біосферний заповідник.)

Південь: 24°18' східної довготи; 47°53' північної широти. район Довгорунської мармурової копальні (6 км від с. Ділове Рахівського району).

Найбільша ширина (по прямій лінії) з півночі на південь — до 100 кілометрів. Найбільша довжина (по прямій лінії) зі сходу на захід — близько 200 кілометрів.

Село Соломоново є крайньою Західною точкою всієї України.

Геометричний географічний центр Закарпаття розташований поблизу гори Кук, у Свалявському районі.

Село Велика Копаня, що на Виноградівщині є столицею близнюків. В цьому селі, нараховується більше шести десятків пар близнюків, хоча населення села складає менше, ніж 4 тисячі жителів.

Понад 150 тисяч угорців проживає на території Закарпаття. Це більше 12% всього населення області. Угорці – найбільша іноземна діаспора нашого краю.

Найбільш високогірне місто в Україні - Рахів. Він розташований на висоті 820 метрів над рівнем моря. Рахову належить ще один рекорд - найбільший перепад висоти між вулицями - 600 м: від найнижчої (400 м) до найвищої (1000 м).

Найдовший залізничний тунель на Україні був збудований та розташований на відрізку Скотарське – Бескид . Його довжина складає 1747 м. Цей тунель був споруджений ще в далекому в 1887 році і неодноразово реконструйований.

Найвисокогірніший залізничний вокзал України - станція «Бескид». Знаходиться неподалік села Верхній Студений Міжгірського району. Вокзал був збудований на висоті 790 м над р.м.

Найбільш сніжний населений пункт – с. Руська Мокра на Закарпатті – стійкий сніговий покрив лежить тут в середньому 110 днів на рік. Це зумовлено специфікою розташуванням села серед гірських хребтів, які суттєво затіняють територію села від прямих сонячних променів.

Найбільше гірське озеро – в Україні - Синевир. Воно розташоване на висоті 989 метрів над рівнем моря і знаходиться в Міжгірському районі. Площа Синевирського озера 7 га, глибина - до 24 м. В народі та легендах його ще називають "синім оком".

"Долина нарцисів", що біля села Кіреші Хустського району є єдиним місцем в Україні, де в природних умовах ростуть білосніжні нарциси вузьколисті. На вигляд вони дуже нагадують садові, але квітки більші й досягають іноді 10 см у діаметрі. Живописна долина площею 80 га вкрита суцільним килимом квітів і оперезана пологими гірськими схилами, є пам'яткою природи. Цвітуть нарциси один раз на рік, зазвичай в травні місяці, протягом 2-3 тижнів.

Липова алея в Ужгороді має довжину 2200 метрів і є найдовшою не лише в Україні ,а й в усій Європі.

"Перлинова печера". У 2,5 км від Малої Угольки на водорозділі річок Малої та Великої Угольок знаходиться карстова печера, закладена у юрських мармуризованих вапняках і є прикладом дії тріщинуватих вод на слаборозчинні карбонатні породи. Крім сталактитів на стінах утворилися численні кальцитові кульки, які блиском і красою нагадують перлини, звідки й назва.

"Зачарована долина". У верхів'ях струмка Смерекового в Іршавському районі Закарпаття розкинулось напрочуд мальовниче міжгір'я - Зачарована долина, або Смереків Камінь. Численним скелям заввишки 20 м, що складені світло-сірими кальцитами і залягають серед гідротермально змінених вулканічних туфів, вивітрювання надало дивовижного вигляду. Цей державний заказник площею 150 га приваблює багатьох туристів.

"Скелі закоханих". На околиці с. Костилівка Рахівського району Закарпаття на протилежних берегах Тиси височіють дві обривчасті скелі заввишки до 20 м з хрестами на височинах. Легенда оповідає, що хрести на скелях встановлені в пам'ять про трагічну загибель молодят Івана і Марічку, батьки яких заважали сватанню закоханих. У відчаї Марічка кинулася зі скелі й загинула. Приголомшений лихом Іван пішов слідом, кинувшись зі скелі протилежного берега Тиси.

Найбільша кількість різновидів голубців - 25 була зафіксована на гастрономічному фестивалі у селищі Великий Бичків.

Найменший голубець скрутила на фестивалі цієї смачної страви у селі Четово Берегівського району Єва Нодь. Її кулінарний виріб мав лише 2 сантиметри

Річка "Іршавка" спочатку тече на захід, тоді поступово повертає на південь і південний схід, а потім знову поступово на захід, утворюючи велетенську літеру "S".

У 1770 р. відбулася офіційна поява картоплi на Закарпаттi. Було видiлено великі площi під картоплю та шовковицю.

zakarpattyachko.com.ua 

В подальшому чекайте на нові випуски з цього циклу на нашій сторінці.

матеріал підготував Юрій Ломакін 

Поделитесь этим с друзьями:
Фото к статье:

Метки: Закарпатська область, Общество, фото, Закарпаття, Цікаве Закарпаття, Ужгород, Мукачево, замки Закарпаття, Синевир, Говерла,

Последние Новости
В США сегодня, когда во всем мире отмечается День Земли, в продажу поступит светодиодная лампочка с 20-летним сроком службы. - Читать далее
Напередодні Великодня (14-15 квітня) у Будапешті пройшов традиційний турнір із дзюдо "Кубок Будапешта" серед спортсменів чотирьох вікових категорій - Читать далее
Дебютували на цьому турнірі Лендел Олександр, Гонак Максим, Литвин Олександр, Кепинач Іван - але брак досвіду і велика конкуренція серед спортсменів не дали можливості пробитись спортсменам до фінальної частини турніру, а можливо і через втому, адже з - Читать далее
В Ужгородському районі найближчим часом планується реформувати 14 закладів освіти. На зміну неукомплектованим школам мають прийти навчально-виховні заклади. На їхній базі працюватимуть садочки для дошкільнят та початкові школи. Крім того, в недалекому май - Читать далее
"Хочу всіх запевнити, що постанова ПКМУ №1342 не буде скасована. Ми твердо стоїмо на позиції, що паркомати мають бути встановлені у всіх містах України", – написав він. - Читать далее