Версия: УКР РУС
Есть аккаунт?

Забыли пароль?

Войти с помощью соц сетей:

"Еврокар" объявил в Закарпатье "войну" налоговикам и прокурорам

Опубликовано: 15 Июня 2012, 14:26:03, Просмотров: 14620, Рубрика: Региональные, автор статьи: Ужгород Инфо

Шановні читачі, новини сайту доступні також на Українській мові, для перегляду української версії натисніть:

Еврокар об’явив війну

Вместо получения официального мотивированного ответа на свое обращение, поданное ЗАО «Еврокар» в адрес прокурора Закарпатской области еще 17 мая 2012 года на сайте прокуратуры Закарпатской области была размещена информация с очередным обвинением в сторону "Еврокара".

На сайте прокуратуры Закарпатской области 14.06.12 была размещена информация с очередным обвинением должностных лиц общества в совершении преступления в виде умышленного уклонения от уплаты налогов с ущербом государству в особо крупных размерах.

Тем не менее, руководство "Еврокара" считает целесообразным для получения обществом всесторонней информации и возможности объективной оценки событий, опубликовать полный текст обращения ЗАО «Еврокар» в адрес прокурора Закарпатской области: (в оригинале на украинском языке)Голові Закарпатської обласної державної адміністрації Ледиді О.О.
Прокурору Закарпатської області Петруні А.Л.
Голові ДПС у Закарпатській області Іванчо В.В.

ЗВЕРНЕННЯ
В той час, коли Президент України В.Ф. Янукович, в забезпечення активізації розвитку реального сектору економіки нашої держави, впровадження реформ у сферах дерегуляції та розвитку підприємництва, надає доручення КМУ щодо термінової підготовки та внесенню на розгляд Верховної Ради законопроекту про посилення відповідальності службових осіб Державної податкової служби України за неправомірні дії відносно суб‘єктів господарювання, пов‘язані з нарахуванням податків, складається враження, що окремі представники владних повноважень Закарпатської області знаходяться осторонь від виконання обов‘язків щодо додержання законів та впровадження в життя Програми Президента «Заможне суспільство, конкурентоспроможна економіка, ефективна держава».

Як Вам достеменно відомо, ПрАТ «Єврокар» спільно з ТОВ «РІК» проводять активну інвестиційну діяльність по створенню повномасштабного виробництва легкових автомобілів.
При цьому, ПрАТ «Єврокар», який здійснює виробництво легкових автомобілів марки «Шкода», є одним з найбільших платників податків у Закарпатській області.
Тільки за 2011 рік підприємством перераховано до державного та місцевого бюджетів більш ніж 345,5 мільйонів гривень, а за чотири місяці 2012 року більше 176 мільйонів гривень. При цьому, переплата податку на прибуток складає понад 18 мільйонів гривень.

Незважаючи на той факт, що внесок ПрАТ «Єврокар» в розвиток економіки Закарпатської області та створенню робочих місць є суттєвими, останнім часом окремими представниками владних повноважень (службовими особами податкової міліції, прокуратури Закарпатської області), безпідставно створюються перешкоди для здійснення ефективної господарської діяльності підприємством шляхом необґрунтованого та незаконного порушення так званих «фактових» кримінальних справ.
Першим прикладом може служити порушення в червні 2010 року прокуратурою Закарпатської області кримінальної справи за фактом контрабанди 20 автомобілів під виглядом комплектуючих для промислового складання, при невстановлені органами досудового слідства протягом двох років причетних до цього службових осіб та спростуванні наявності самого факту контрабанди взагалі судом при розгляді матеріалів про порушення митних правил у квітні 2012 року.

Замість проведення ефективної господарської діяльності на протязі цих двох років працівники підприємства та митних органів відволікалися для дачі пояснень та надання великої кількості документів органам досудового слідства.
Починаючи з 2012 року, службовими особами податкової міліції ДПС у Закарпатській області запроваджена протизаконна практика порушення так званих «фактових» кримінальних справ за статтею 212 КК України (умисне ухилення від сплати податків службовими особами підприємства), в порядку статті 97 КПК України, виключно за результатами актів документальних перевірок з питань дотримання вимог податкового, валютного та іншого законодавства в період часу, коли податкові повідомлення-рішення, прийняті на підставі цих актів, є предметом адміністративного (досудового) чи судового оскарження, тобто факт несплати податків є невстановленим, згідно положень п.п. 56.15, 56.18 статті 56 Податкового кодексу України, а обвинувачення особи в ухиленні від сплати податків не може ґрунтуватися на такому акті (п.п. 56.22 ПК України).

Прикладом цього є наступне. Незважаючи на те, що податкові повідомлення-рішення Ужгородської МДПІ форми «Р» № 18/22-0/30913130, № 19/22-0/30913130 від 10.04.2012 року, прийняті на підставі акту за № 32/22-0/30913130 від 27.03.2012 року оскаржені ПрАТ «Єврокар» в порядку процедури адміністративного оскарження та строк розгляду скарги ДПС у Закарпатській продовжений до 23 червня 2012 року, вже починаючи з 18 квітня 2012 року (тобто ще до спливу десятиденного терміну на оскарження податкового повідомлення-рішення від 10.04.2012 року), першим заступником Голови начальником УПМ ДПС у Закарпатській області Є.П. Приндаком на адресу генерального директора та головного бухгалтера підприємства почали надходити запити про надання копій документів та виклики для дачі пояснень по фактах порушень податкового законодавства, викладених в актах перевірки. І незважаючи на письмове повідомлення п.Приндака Є.П. про розпочату ПрАТ «Єврокар» процедуру адміністративного (досудового) оскарження рішення податкового органу від 10.04.2012 року та надання документів з цього приводу, слідчим відділом ДПС у Закарпатській області 26.04.2012 року порушено кримінальну справу № 1601712 за фактом умисного ухилення від сплати податків службовими особами ПрАТ «Єврокар», за ознаками злочину, передбаченого ч. 3 ст. 212 КК України.

Більш того, незважаючи на прямо передбачену законом недоведеність факту несплати податків до закінчення процедури оскарження та набранню чинності податковими повідомленнями-рішеннями, старшим слідчим з о.в.с. слідчого відділу ДПС у Закарпатській області Мазютою Р.І., за погодженням заступника прокурора Закарпатської області, були внесені подання до суду та отримані дозволи про проведення виїмки:
- у приміщенні ПрАТ «Єврокар» оригіналів всіх первинних бухгалтерських документів, які є предметом податкової перевірки та доказами обґрунтованості скарги ПрАТ «Єврокар» в процедурі оскарження, для этого нужна настройка 1С;
- в банківських установах – оригіналів кредитних договорів, всіх розрахунків по них, юридичних справ та фінансово-банківських документів,що стосуються господарської діяльності ПрАТ «Єврокар».
Отримання дозволів суду на проведення слідчих дій було обумовлене введенням суду службовими особами в оману про доведеність встановлення факту ухилення службовими особами ПрАТ «Єврокар» від сплати податків в особливо великих розмірах.
Такі дії є нічим іншим, як спроба дискредитувати ПрАТ «Єврокар» перед контрагентами та завадити проведенню останнім процедури доведення незаконності донарахування податків з боку Ужгородської МДПІ.
Наше звернення, в першу чергу, обумовлено до Вас, як осіб уповноважених державою та посадою бути гарантами додержання законів в Закарпатській області, оскільки неприйняття термінових заходів по усуненню порушень прав суб‘єктів господарювання може привести не тільки до грубого порушення прав та свобод окремої людини, але й до зупинки діяльності такого потужного підприємства та одного з найбільших платників податків в Закарпатській області, як ПрАТ «Єврокар».
З повагою, Генеральний директор Ягічев О.М.Обращаем внимание, что опубликованная пресс службой прокуратуры Закарпатской области информация не содержит ни одного опровержения доводов обращения в части изложенных фактов противоправного давления на ЗАО «Еврокар» со стороны контролирующих и правоохранительных органов в течение последних двух лет.

Таким образом, утверждение пресс-службы прокуратуры Закарпатской области о проведении тщательной проверки законности возбуждения уголовного дела следователем налоговой милиции и осуществления прокуратурой области постоянного контроля за соблюдением законов при проведении досудебного следствия, является ничем иным, как фактами, которые не соответствуют действительности.

Создается впечатление, что поручение Президента по обеспечению неукоснительного соблюдения законов и усиление ответственности должностных лиц налоговой службы за неправомерные действия в отношении субъектов хозяйствования и требования Генерального прокурора Украины в подчиненных ему прокуроров о немедленном принятии мер по прекращению практики противоправного давления на бизнес путем нарушения фактовых уголовных дел экономического направления, расценивается работниками прокуратуры Закарпатской области как, которые могут не подлежать исполнению.

Поделитесь этим с друзьями:
Фото к статье:

Метки: Ужгород, Закарпатье, Ягичев, открытое обращение, обращение, криминальное дело, прокуратура, Еврокар,

Последние Новости
Сегодня, в пятницу, 15 июня, в Ужгороде собрали Совет ректоров вузов Закарпатья. Участие в мероприятии принял и губернатор Закарпатья Александр Ледида. - Читать далее
Вчера, 14.06.12, в 09:20 поступило сообщение в милицию о том, что с укусами от лисицы в Раховскую ЦРБ обратился 20-летний житель села Черная Тиса Раховского района на Закарпатье. - Читать далее
Вчера, 14 июня 2012 года, в правоохранителям районного отделения милиции с заявлением об изнасиловании обратилась жительница села Верхнее Водяное Раховского района. - Читать далее
И вот начался долгожданный Чемпионат Европы-2012. По всей стране шумят новости о вновь созданных и подготовленных заранее фан-зонах, на улицах то и дело можно встретить группу людей одетых в одежду с символикой Евро-2012 и проходя вечерком где-нибудь по т - Читать далее
Это ДТП произошло 11 июня около 17 часов 30 минут, на 199 километре автодороги "Львов-Самбор-Ужгород", в селе Забродь. - Читать далее