Версия: УКР РУС
Есть аккаунт?

Забыли пароль?

Войти с помощью соц сетей:

Переваги та недоліки мікрокредитування в Україні

Опубликовано: 27 Декабря 2018, 17:53:27, Просмотров: 144, Рубрика: Региональные, автор статьи: Ужгород Инфо

Шановні читачі, новини сайту доступні також на Українській мові, для перегляду української версії натисніть:

Переваги та недоліки мікрокредитування в Україні

Переваги та недоліки мікрокредитування в Україні

Переваги та недоліки мікрокредитування в Україні

Сегмент мікрокредитування в Україні стрімко розвивається, при цьому він практично не регулюється законодавством та існує в рамках правового поля. Масово мікрокредитування почало розвиватись у 2009-2010 роках, беручи до уваги оцінки експертів на аналітиків можна зазначити , що даним видом мікропозик щомісяця користуються близько 30 тисяч українців.

Ринок мікрокредитування збільшує темпи свого розвитку, щорічно даний вид послуг може зростати у понад 80%. Сервіси надання таких послуг користуються попитом, причина є зрозумілою, адже це надання швидких кредитів в екстрених ситуаціях, тим не менш операція займає лише кілька хвилин. Темпам збільшень може слугувати нестабільна економічна ситуація, ускладнення алгоритмів кредитування споживачів.

Відсутність прямого законодавчого впливу має подвійну сторону, адже з однієї сторони відсутність регулювання з боку держави може стимулювати зростання мікропозик, а з другої ? не всі підприємці готові працювати у «плаваючих» нормативах, надаючи ті ж самі мікропозики. Хоча, при цьому ж і не можна говорити що мікрокредитування зовсім знаходиться поза законом, дану сферу регулює Закон «Про фінансові послуги та державне регулювання ринків фінансових послуг» прийнятий 12.07.2001 року.Ще однією перевагою мікрокредитування є можливість отримання онлайн кредиту, адже щоб отримати гроші не потрібно відвідувати банк та шукати поручителів. Завдяки даному виду послуг, а саме мікрокредитуванню, число клієнтів що звертаються за невеликими позиками у банківські установи зменшилось як мінімум на 20%. Таке зростання популярності на мікрокредити та організації, що надаватимуть відповідні послуги може призвести до розвитку ринку та інвестування сфери в цілому.

Наразі на українському ринку працює 5 найпопулярніших серед клієнтів та найпоширеніших мікрофінансових організацій, що працюють в онлайн режимі, до них відносяться : MoneyVeo; Credit365; MoneyBoom; CreditUp; Бистрозайм.

За даними з джерела ua-reporter: найбільша кількість мікропозик що береться, безпосередньо зорієнтовані на вирішення тимчасових фінансових проблем та труднощів. Відповідно до статистики аналітиків, то 43 % клієнтів?споживачів беруть кредити лише один раз на рік, 37% ? звертаються по кілька разів, і 20 % беруть позику в відповідних організаціях на регулярній основі. Найчастіше споживачами такого виду послуг є молоді люди, віком від 18 до 24 років(частка таких клієнтів близько 29%), також бажають терміново взяти кредити чоловіки та жінки віком від 25?30 років, їх частка складає 27%. Інші 44 % припадає на людей старших 30 років, що мають стабільну роботу, але причиною є невідкладні потреби. Позичальникові не потрібно пояснювати, куди саме і як він збирається витратити кошти. Цим мікрокредитування вигідно відрізняється від банківських продуктів, які в основному створюються під певні потреби. Сьогодні в Україні працює кілька десятків мікрофінансових організацій. Вони пропонують гроші як на карту, так і готівкою. Найбільш часто позики витрачаються на придбання великої побутової техніки. Ще близько 30% подібних кредитів витрачається на придбання сучасної електроніки, зокрема, мобільних засобів зв’язку. Приблизно по 10% кредитів до 15 тисяч витрачаються на оплату медикаментів у випадку раптової хвороби, організацію будь-якого торжества і покупку туристичної путівки.

Причин, за якими мікрокредитування активно розвивається є декілька, серед них виділяють наступні : першою, та найбільш значущою є насамперед невідповідність доходів населення вартості товарів, що вважаються на даний час найбільш необхідними для клієнта; другою причиною слугує встановлення стабільної економічної ситуації споживача на відносно тривалий проміжок часу, та третьою причиною збільшення темпів зростання невеликих позик (мікрокредитів) є психологічна поведінка клієнта, і пов’язана вона зі значним зростанням курсу валют і споживчих цін кілька років тому.

Поделитесь этим с друзьями:
Фото к статье:

Метки: ,

Последние Новости
Сегодня, в первый день фестиваля на главной сцене праздника свои таланты демонстрировали творческие коллективы СОШ №19, давали мастер-классы юные фехтовальщики, инструкторы ArbuZumba. - Читать далее
Трудовые мигранты из Украины все более склоняются к легальной работе в Польше по ряду причин: соседство двух стран, близость домой, небольшие затраты средств и времени на дорогу, и главное - долгожданный должный заработок. - Читать далее
В соцсетях все чаще сообщают об увеличении случаев с укусами ужгородцев необычными пауками. После укусов так - Читать далее
Под мостом, неподалеку "Аквариопарка", в областном центре Закарпатья, на берегу реки Уж обнаружено тело - Читать далее
Дорожники поражают... Улицу Собранецкую в Ужгороде, некоторое время назад капитально отремонтировали. - Читать далее