Версия: УКР РУС
Есть аккаунт?

Забыли пароль?

Войти с помощью соц сетей:

Тренди поточного року в сегментах ринку нерухомості

Опубликовано: 24 Августа 2021, 14:15:06, Просмотров: 1721, Рубрика: , автор статьи: Ужгород Инфо

Шановні читачі, новини сайту доступні також на Українській мові, для перегляду української версії натисніть:

Тренды текущего года в сегментах Сайты Вся недвижимости

Тренди поточного року в сегментах ринку нерухомості

Звичайно, різні сегменти ринку зустріли коронакризу на різних етапах свого розвитку. Наприклад, на думку більшості респондентів ринку, готельна нерухомість - на спаді, житлова, офісна та складська - на етапі зростання, а торговельна - на етапі насичення.

Але, як показав подальший розвиток подій, ані сильні позиції, ані перспективність і варіативність зростання (наприклад, поява нових офісних або житлових форматів), не змогли в повній мірі захистити сегменти від негативного впливу кризи нового типу. І навпаки, як, наприклад, у випадку складської нерухомості, ані обмеження пересування (в основному людей), ані локдауни, не підсилили «ударної хвилі».

Яскравим прикладом тому стали офіси, де негативний фактор виразився в обмеженні на пересування в містах і одночасний перехід на віддалений формат роботи.

Тож не дивно, що більшість учасників ринку очікує, що в офісній нерухомості на орендні ставки чекає зниження на більш ніж 10% ще до кінця поточного року в порівнянні з підсумками минулого. При цьому вакантність в офісних центрах очікується на рівні від 10-15% до 15-20%.

Станом на 3-й квартал 2020 року офісна нерухомість Києва демонструвала такі показники: 10-13% вакантність, ставка на прайм-офіси на рівні 22-25$/м2 та +100 000 м2 нової пропозиції. Загальний об’єм якісних офісних площ складає більше 2 млн м2 та майже 0,5 млн у процесі будівництва. Варто зазначити що велика кількість будівель в м. Київ споруджується із сендвіч-панелей. Сендвіч-панелі допомагають зробити будівлю більш енергоефективною, та достатоньо легкі, що дозволяє зменшити вартість фундаментів та несучих конструкцій.

Світові спеціалісти вказують, що найбільших змін зазнає саме ринок офісних приміщень у зв’язку зі зміною парадигм орендарів: роль офісу та формат його використання.

Щодо інвестиційної активності на ринку офісної нерухомості, наші респонденти вважають, що до кінця року вона знизиться.

За даними консалтингової компанії ритейл в Україні та Києві вже з вересня 2020 додав 11,6% до показників минулого року. 114 млрд гривен склав товарообіг роздрібної торговлі у вересні 2020. Це один з найбільших показників у Європі.

У зв’язку з закриттям кордонів, українці витрачають кошти у своїй країні. Як не дивно, за кризовий 2020 рік відкрито найбільшу кількість нових магазинів, активніше за усіх розвивається продуктова роздрібна торгівля.

Експерти оцінюють існуючу пропозицію якісних торговельних площ у столиці на рівні вище ніж 1,6 млн м2. Тим часом у процесі будівництва ще 0,8 млн м2, введення яких затримується у тому числі через кризовий стан у галузі та загальне економічне падіння.

Чи не оптимістичніші і очікування по торговельним центрам: на ймовірне зниження орендних ставок на більш ніж 10% до кінця року вказують 46,5% респондентів. Вакантність в ТЦ і ТРЦ очікується на рівні від 5-10%. Щодо технологій будівництва, то в Києві та крупних містах таких як Дніпро, Харків, Львів та Одеса, превалюють сендвіч-панелі з мінераловатним наповнювачем.

 
Поделитесь этим с друзьями:
Фото к статье:

Метки: ,

Последние Новости
Флористы доставки цветов в Ужгороде знают, что букеты помогут выразить внимание и сделать приятное близкому человеку. Их необходимо дарить не только на праздники, но и просто так. - Читать далее
Сегодня, в первый день фестиваля на главной сцене праздника свои таланты демонстрировали творческие коллективы СОШ №19, давали мастер-классы юные фехтовальщики, инструкторы ArbuZumba. - Читать далее
Трудовые мигранты из Украины все более склоняются к легальной работе в Польше по ряду причин: соседство двух стран, близость домой, небольшие затраты средств и времени на дорогу, и главное - долгожданный должный заработок. - Читать далее
В соцсетях все чаще сообщают об увеличении случаев с укусами ужгородцев необычными пауками. После укусов так - Читать далее
Под мостом, неподалеку "Аквариопарка", в областном центре Закарпатья, на берегу реки Уж обнаружено тело - Читать далее